W czym pomagamy

Zapraszamy osoby poszukujące pomocy w rozmaitych problemach i objawach. Skierowane przez specjalistów i szukające psychoterapii z własnej inicjatywy.

Z CZYM MOŻESZ SIĘ ZGŁOSIĆ:

Kryzysy emocjonalne
Objawy somatyczne
Stany depresyjne
Zaburzenia nastroju
Objawy nerwicowe
Stany lękowe
Bezsenność
Zaburzenia jedzenia; bulimia, anoreksja
Problemy w związku
Problemy w relacjach z innymi
Problemy wychowawcze
Stresy i problemy związane z pracą zawodową albo nauką
Sytuacje kryzysowe
Załamanie nerwowe po ciężkim lub bolesnym przeżyciu
Utrata bliskiej osoby
Palenie papierosów
Przemoc psychiczna, fizyczna, seksualna, ekonomiczna
Problemy z tożsamością seksualną
Problemy z samoakceptacją
Toksyczne związki
Samotność
Poprawienie jakości życia
Rozwój osobisty

Formy pracy terapeutycznej:

Konsultacja indywidualna – to 1 lub kilka spotkań z psychoterapeutą służące temu, by jasno sformułować i lepiej zrozumieć, na czym polegają trudności. Psychoterapeuta proponuje Państwu dalsze postępowanie. Może przedstawić kilka alternatywnych sposobów terapii, opisać płynące z nich korzyści i koszty, a potem pomóc Państwu wybrać któryś z nich.

W wyniku konsultacji może się też okazać, że potrzebują Państwo innego specjalisty niż psychoterapeuta, np. endokrynologa lub psychiatry i tam zostaną Państwo skierowani.

Konsultacja nie jest jeszcze psychoterapią, ale może się zdarzyć, że już po tej pierwszej rozmowie doznają Państwo poprawy samopoczucia.

Spotkanie konsultacyjne trwa 50 minut.

Psychoterapia indywidualna (krótkoterminowa lub długoterminowa) – polega na indywidualnym spotkaniu psychoterapeuty i pacjenta/klienta. Zwykle jest rodzajem rozmowy, innej jednak niż towarzyska pogawędka. Jest to rozmowa, która porusza, czasem zaskakuje. Niekiedy psychoterapeuta proponuje do wykonania eksperymenty lub zadania.

Sesja terapeutyczna trwa 50 min.