Ewa Kempska

Jestem psychoterapeutą, terapeutą traumy poprzez ciało i psychologiem (Uniwersytet Gdański, 2000).

Pracuję w modelu integratywnym. Aktualnie w swojej pracy terapeutycznej łączę systemowe podejście fenomenologiczne Berta Hellingera, psychodynamiczne teorie relacji z obiektem, neuroafektywne teorie rozwoju osobowości, pracę z ciałem i emocjami w neurofizjologicznym ujęciu Stephena Porgesa (teoria poliwagalna) i Petera Levina (Somatic Experience) oraz biologicznym (Totalna Biologia/ Recall Healing). Korzystam również ze swojego doświadczenia z obszaru psychologii zorientowanej na proces, socjoterapii, arteterapii, terapii tańcem i ruchem, pracy z głosem, Komunikacji Bez Przemocy (NVC), bioenergetyki Alexandra Lowena, pracy z oddechem, treningu uważności (mindfulness), metody świadomego ruchu Feldenkraisa.

Moje wykształcenie podyplomowe obejmuje m.in:

2 – letnie szkolenie z zakresu Psychologii Zorientowanej na Proces przy Polskim Towarzystwie Psychologii Zorientowanej na Proces (1999)
całościowe 4 – letnie Studium Psychoterapii Integratywnej przy Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie (2010).
zaawansowane szkolenie w zakresie psychoterapii i superwizji PROFI przy PIPI w Krakowie (2011-2013)
szkolenie Ciche Ustawienia Rodzin metodą Berta Hellingera – Hellingersciencia® (TaunusInstitute – Niemcy, 2015).
szkolenie Recall Healing (poziomy I-III) w International Recall Healing Institute (2017)
3- letni kurs z zakresu terapii traumy poprzez ciało wg Petera Levina – Somatic Experiencing (2020), certyfikat nr PLITP20006.
roczny kurs SOMA Embodiment wg Soni Gomes (2020),
roczny cykl NeuroAffective Personal Development Marianne Bentzen (2020)
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując z młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie i ich rodzinami, młodzieżą niedostosowaną społecznie, osobami z doświadczeniami traumatycznymi, osobami przeżywającymi głębokie kryzysy emocjonalne i życiowe, osobami z zaburzeniami osobowości, rodzinami z problemem alkoholowym, rodzicami mającymi trudności wychowawcze ze swoimi dziećmi, osobami doświadczającymi przemocy oraz osobami z chorobami o podłożu psychosomatycznym. Staż kliniczny odbywałam w Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku oraz w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Obecnie prowadzę praktykę indywidualną (swoją pracę regularnie poddaję superwizji u doświadczonych superwizorów). Prowadzę konsultacje psychologiczne, sesje pracy z ciałem oraz psychoterapię osób dorosłych, par oraz rodzin.

Do współpracy zapraszam również terapeutów, psychologów i osoby z szeroko pojętej branży pomocowej mające potrzebę rozwijania swoich kompetencji zawodowych w obszarze psychoterapii, budowania relacji terapeutycznej, integrowania różnych podejść w spójny system zgodny z samym sobą.

Interesuję się medycyną holistyczną. Lubię taniec i teatr. W wolnych chwilach spaceruję z psem lub wędruję po górach.

Kontakt – 501 789 876